fbpx
Na szlaku Sprzęt

Practical.Life Pocket Blanket – Takie małe, poręczne… coś

Lubię jak Ewa wyjeżdża za granicę. Dzięki temu nie stale może zasilać 500miles w piękne widoki odległych miejsc ale także dlatego, że podróżuje z dużą walizką. Ta duża walizka (pieszczotliwie nazywana “Bestią”) sprawia, że może mi czasem do niej coś w drodze powrotnej włożyć a przecież są sklepy zupełnie niedostępne dla polskiego klienta albo ceny przesyłek zbliżone do taniego biletu lotniczego. Kiedy Ewa wybierała się do USA widziałem, że “zamówię” sobie małą pamiątkę.

Szybki piknik, postój w drodze chcemy usiąść na trawie ale mokra… Albo tak jak ja – nie lubicie siedzenia na plaży (ten piasek jest strasznie wkurzający). Albo pod tarpem podłożyć, pod hamakiem – zazwyczaj najlepszy jest koc turystyczny. Z jednej strony milutki a z drugiej nieprzemakalny. Jego wadą jest to, że jest duży, ciężki i w zasadzie służy tylko do rozłożenia bo nijak nie można się nim owinąć. Szukałem więc czegoś co będzie takim “minimalistycznym” kocem piknikowym. Na Amazonie znalazłem ich masę i ten właśnie przyleciał do mnie w brzuch Ewcinej “Bestii” zza oceanu.

1,6 x 1,4 m wystarczy na dwie a nawet trzy osoby
1,6 x 1,4 m wystarczy na dwie a nawet trzy osoby

“Kocyk” ma wymiary 1,6 x 1,4 m co w zupełności wystarcza żeby swobodnie zaległy na nim dwie-trzy osoby. Wykonano go z lekkiego, wodoodpornego poliestru w splocie rip-stop. Jedna strona wyraźnie wygląda inaczej i jest to jak sądzę efekt powleczenia powłoką wodoodporną.

Od spodu widać powłokę wodoodporną. Mam nadzieję, że będzie to trwałe rozwiązanie.
Od spodu widać powłokę wodoodporną. Mam nadzieję, że będzie to trwałe rozwiązanie.

Ponieważ kocyk jest bardzo lekki (waży jedynie 200g) istnieje wielkie prawdopodobieństo, że zostanie porwany przez wiatr. Z tego co widziałem producenci stosują różne rozwiązania, często są do kieszenie na piasek lub kamienie w narożnikach albo oczka (gromety). Tutaj mamy wszyte w narożnik pętle na szpilki albo do dowiązania sznurka jeśli chcemy wykorzystać to jako rodzaj zadaszenia.

Pętelki w narożnikach pozwolą "przyszpilić" koc ale też zamocować linki do podwieszenia.
Pętelki w narożnikach pozwolą „przyszpilić” koc ale też zamocować linki do podwieszenia.

Nie dość, że możemy mieć zawsze pod ręką minimalistyczny koc, który zabezpieczy nas przed kurzem, piaskiem, wilgocią czy brudem podłoża to w sytuacjach awaryjnych zrobimy z niego szybko schronienie przed deszczem, wiatrem czy słońcem (mały tarp ale zawsze tarp).

Niewielkie rozmiary po spakowaniu pozwolą mieć go zawsze przy sobie.

Po spakowaniu mieści się w dłoni (około 11×9 cm). Dołączona torebeczka jest na tyle duża, że po złożeniu i zrolowaniu koca włożymy go do środka bez siłowania się z materią. Całość jest tak mała, że wszędzie znajdzie się na niego miejsce i zawsze będzie mógł być pod ręką.

Nie jest to żaden super wynalazek, raczej przydatna ciekawostka, którą przy minimum umiejętności krawieckich możemy wykonać samodzielnie. Cena na Amazon – 20 USD. Myślę, że prędzej czy później znajdzie się polski producent.

Dodaj komentarz

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.