fbpx

Szczecin – Tall Ship Races 2017

Tall Ship Races 2017 Szczecin
Tall Ship Races 2017 Szczecin

Jesteśmy! Od wczoraj przechadzamy się pomiędzy całkiem sporą flotą żaglowców. Łapiemy kadry pełne lin, drzewców i pięknych teakowych pokładów. Przy Wałach Chrobrego i Łasztowni stoją żaglowce z całego świata. Wśród nich największe windjammery: Sedov i Kruzensztern. Jest oczywiście także polska śmietanka: Dar Młodziezy, Pogoria, Fryderyk Chopin, Zawisza Czarny, Kapitan Borchardt i inne. Są żaglowce z Czech, Holandii, Omanu czy Portugalii. Celem każdego zwiedzającego jest zebranie jak największej liczby pieczątek.

Miasto wypełniają tłumy, wokół zlotu zorganizowano masę imprez towarzyszących. Tłum to jedyny mankament całej imprezy. Nie chodzi nawet o to, że zanim wejdzie się na pokład trzeba swoje „odstać” w kolejce. Trudno jednak dziwić się wysokiej frekwencji na tak wyjątkowej imprezie.

Zdjęcia i opis na pewno kiedy już wrócimy ale jeśli ktoś może jeszcze wyrwać się do Szczecina to warto – impreza trwa do wtorku 8 lipca. Można też śledzić na żywo tutaj:

 

Wojtek

Wojtek – zapalony rowerzysta zarażony od dziecka miłością do wody, biwakowania oraz jak najbliższego obcowania z przyrodą. Odwieczny foto-turysta (również w swoim mieście – Poznań). Zaprzysięgły miłośnik mikro-podróży oraz turystyki krajowej. Ciągle przedkłada przeżywanie chwil nad ich rejestrowaniem czego żałuje kiedy przychodzi czas pisania. Pewniej czuje się na ziemi lub wodzie i niechętnie wsiada do samolotu. Trochę geek, trochę gadżeciarz, niepoprawny kofeinista alternatywny… W zasadzie „trochę” wszystkiego czego się da trochę.

Dodaj komentarz

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.