fbpx

Wszystko zaczyna się od…

Tak naprawdę wszystko zaczyna się od jakiejś dziwnej iskierki. To nie musi być nic wielkiego, wystarczy jedno zdjęcie, jedno zdanie czy myśl w głowie. Tą pierwszą iskierką w mojej głowie był rzeczownik własny „Zamość”. Kiedy już pojawi się pierwsza iskierka możliwości są dwie: po chwili istnienia spokojnie gaśnie lub (tak jak w tym przypadku) padają one na podatny grunt i pojawiają się kolejne iskry. Mój „Zamość” wywołał „wschód”, „granica” by po chwili zapłonął w mojej głowie pomysł:

„Wschodnia granica Polski od Zamościa do Suwałk”.

Już od dawna w mojej głowie tliły się zalążki tego planu. Teraz już postanowione. Wyprawę planujemy na połowę czerwca tego roku. Trasa prowadzić ma blisko wschodniej granicy kraju. Początek w Zamościu a koniec w Suwałkach (przy czym planujemy jeszcze objazd Suwalszczyzny). Trasę pokonamy oczywiście rowerami (poza jednym odcinkiem ale do tego jeszcze dojdziemy) nocując głównie pod namiotem czy w hamaku. Założenie takie jak zwykle – poznać poznać przyrodę, ludzi, kuchnię, historię i tradycje regionu. W planie także robienie zdjęć i filmów.

Najbliższy czas będzie czasem planowania i przygotowań a przede wszystkim wyczekiwania kiedy wreszcie nadejdzie czas żeby ruszyć na szlak. Postaram się raz po raz pokazać efekty przygotowań.

Wojtek

Wojtek – zapalony rowerzysta zarażony od dziecka miłością do wody, biwakowania oraz jak najbliższego obcowania z przyrodą. Odwieczny foto-turysta (również w swoim mieście – Poznań). Zaprzysięgły miłośnik mikro-podróży oraz turystyki krajowej. Ciągle przedkłada przeżywanie chwil nad ich rejestrowaniem czego żałuje kiedy przychodzi czas pisania. Pewniej czuje się na ziemi lub wodzie i niechętnie wsiada do samolotu. Trochę geek, trochę gadżeciarz, niepoprawny kofeinista alternatywny… W zasadzie „trochę” wszystkiego czego się da trochę.

komentarzy

 • Hej, super pomysł z przejechaniem wschodniej granicy! Urodziłem się na Podlasiu i spędziłem tam 19 lat mojego życia. Teraz, po kilku latach mieszkania w Warszawie, zaczynam mocno tęsknić i też w tym roku planuje odwiedzić rodzinne strony. Polecam rejon Wzgórz Sokólskich, okolice Kruszynian, Bohoniki, Kuźnicę i jej okolice, malownicze wioseczki jak Kowale czy Saczkowce. No po prostu bomba! 🙂
  I nocleg w tych okolicach w oryginalnych mongolskich jurtach: https://www.facebook.com/naszlakujurtpogranicza/
  Powodzenia!

  • Drogi Boro!

   Dla nas – mieszkańców Wielkopolski to bardzo odległa, pociągająca egzotyką kraina. Bardzo dziękuję za sugestie, naniesiemy wszystko na mapę i zobaczymy jak się nasza trasa ułoży. Nocleg wygląda ciekawie i kto wie, może i tam zawitamy. Chętnie przenocowałbym w takiej jurcie. Jeśli wystarczy prądu i sił będziemy starali się relacjonować wszystko z trasy a jeśli nie – teksty będą się pojawiały po wyprawie. Proszę nas odwiedzać!

 • miałem na myśli oczywiście, że odwiedzić oczywiście na rowerze i na nieco dłużej niż weekendowa wizyta u Rodziców 🙂

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.