fbpx

Ostatnie pożegnanieThe last goodbye

"Pogrzeb Zimy" w Poznaniu 2017

Centrum miasta, samo południe. Bliżej nieokreślona banda kolorowo przebranych ludzi z trawiasto-kwiatowymi wiankami na głowie. Wielki wieniec z napisem na szarfie: „Zimo wyp@#$^” i trzy Marzanny. To był już 7 „Pogrzeb Zimy”. Jeśli ktoś stawia kropkę nad „i” w temacie sprowadzenia wiosny do Poznania to na pewno jest to Franciszek Sterczewski i jego niezłomna determinacja.

Polonez na „Pogrzebie Zimy”, Plac Wolności, PoznańThe city center, high noon. Vague bunch of colorfully dressed people wearing the grass-flower garlands. Great wreath with the inscription on a sash, „Winter – fu@#% off” and three traditional „Marzanna” dolls. It was already 7th „Winter’s Funeral”. If someone puts a dot over the „i” in the subject of bring spring to Poznan it certainly is Franciszek Sterczewski and his unyielding determination.

Polonaise for „Winter’s Funeral” Freedom Square, Poznan

Wojtek

Wojtek – zapalony rowerzysta zarażony od dziecka miłością do wody, biwakowania oraz jak najbliższego obcowania z przyrodą. Odwieczny foto-turysta (również w swoim mieście – Poznań). Zaprzysięgły miłośnik mikro-podróży oraz turystyki krajowej. Ciągle przedkłada przeżywanie chwil nad ich rejestrowaniem czego żałuje kiedy przychodzi czas pisania. Pewniej czuje się na ziemi lub wodzie i niechętnie wsiada do samolotu. Trochę geek, trochę gadżeciarz, niepoprawny kofeinista alternatywny… W zasadzie „trochę” wszystkiego czego się da trochę.

komentarzy

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.