fbpx

Kamienica ZimermanaZimerman’s tenement house

Kiedy następnym razem będziesz ją mijał – zatrzymaj się na chwile i przyjrzyj się przez moment. Zobacz jak bogato zdobiona jest jej fasada, malowane obramowania okien, finezyjne wykończenia dachu. Trudno spotkać takie w Poznaniu. Jestem pewien, że kiedy powstała (1898) musiała robić wrażenie i przyciągać najemców.

Skrzyżowanie ul. Półwiejskiej i OgrodowejThe next time you’ll be there – stop and look at the moment. See how richly decorated is the facade, notice painted window frames, subtle finish of the roof. It is difficult to find such in Poznan. I’m sure it had to impress when it was built in 1898.

ul. Półwiejska and Ogrodowa crossing

Wojtek

Wojtek – zapalony rowerzysta zarażony od dziecka miłością do wody, biwakowania oraz jak najbliższego obcowania z przyrodą. Odwieczny foto-turysta (również w swoim mieście – Poznań). Zaprzysięgły miłośnik mikro-podróży oraz turystyki krajowej. Ciągle przedkłada przeżywanie chwil nad ich rejestrowaniem czego żałuje kiedy przychodzi czas pisania. Pewniej czuje się na ziemi lub wodzie i niechętnie wsiada do samolotu. Trochę geek, trochę gadżeciarz, niepoprawny kofeinista alternatywny… W zasadzie „trochę” wszystkiego czego się da trochę.

Dodaj komentarz

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.