fbpx

Fablab

Wychowałem się w domu z piwnicą i garażem, w których mogłem majsterkować do woli. Teraz takie warunki to luksus a przecież nadal mam potrzebę zrobić coś od czasu do czasu. Ratunkiem okazuje się Fablab. W Poznaniu (przynajmniej z tego, co ja wiem) jest tylko jeden „Zakład”. Można tam znaleźć nie tylko przestrzeń i najróżniejsze maszyny ale też pasjonatów, którzy poradzą albo nawet pomogą rozwiązać jakiś problem. Uważam, że to bardzo potrzebne miejsce w każdym mieście. Kolektywny warsztat dla miłośników DIY. W „Zakładzie” obywają się też kursy i warsztaty w najróżniejszych dziedzinach od krawiectwa przez spawanie do budowy drukarek 3D.

 

„Zakład” Makerspace ul. Wawrzyniaka 39, Poznań, Poland
Shot with: Olympus OMD E-M10I grew up in a house with a basement and a garage, where I could tinker at will. Now such conditions would be a luxury and yet – I still have the need to do some DIY projects from time to time. Fablabs are the answer. In Poznan (at least from what I know) there is only one called simply „Zakład” („Workplace”) Makerspace. You can find not only the space and various machines but also enthusiasts who will advice or even help you solve a problem. I think this kind of place needed in every city. Collective workshop for DIY enthusiasts. „Zakład” also offers courses and workshops in various areas starting from of tailoring  through welding to building 3D printers.

„Zakład” Makerspace ul. Wawrzyniaka 39, Poznań, Poland
Shot with: Olympus OMD E-M10

Wojtek

Wojtek – zapalony rowerzysta zarażony od dziecka miłością do wody, biwakowania oraz jak najbliższego obcowania z przyrodą. Odwieczny foto-turysta (również w swoim mieście – Poznań). Zaprzysięgły miłośnik mikro-podróży oraz turystyki krajowej. Ciągle przedkłada przeżywanie chwil nad ich rejestrowaniem czego żałuje kiedy przychodzi czas pisania. Pewniej czuje się na ziemi lub wodzie i niechętnie wsiada do samolotu. Trochę geek, trochę gadżeciarz, niepoprawny kofeinista alternatywny… W zasadzie „trochę” wszystkiego czego się da trochę.

Dodaj komentarz

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.