fbpx

Oka mgnienieBlink of an eye

Teraz nie ma już czasu na przestoje i spokojne budowanie. Nowe budynki pojawiają się w mgnieniu oka. Na ulicy Małe Garbary powstają teraz kolejne nowe budynki biurowe i choć bywam tam raz po raz mam wrażenie, że wyrosły nagle spod ziemi. Miasto się zmienia, zmienia się miejski krajobraz. Niedawno oglądałem wizualizacje centrum miasta na rok 2020 i jeśli wizje architektów wejdą w życie – panorama miasta zmieni się nie do poznania. Nie wiem czy to dobre czy złe kierunki, mam jednak wrażenie, że nieuniknione.

ul. Małe Garbary, Poznań, Poland
Shot with: Olympus OMD E-M10Now there’s no time for downtime and slow building. New buildings appear in the blink of an eye. On the Małe Garbary Street there are new office buildings being built now and even though I pass there from time to  time, I have the impression that this building suddenly sprouted out of the ground. The city is changing so is its landscape. Not so long ago I’ve seen visualizations od Poznan’s City center in year 2020. If the visions of architects come alive – the city landscape will change beyond recognition. I do not know whether the directions are good or bad, but I have the impression that It’s just inevitable.

ul. Małe Garbary, Poznań, Poland
Shot with: Olympus OMD E-M10

Wojtek

Wojtek – zapalony rowerzysta zarażony od dziecka miłością do wody, biwakowania oraz jak najbliższego obcowania z przyrodą. Odwieczny foto-turysta (również w swoim mieście – Poznań). Zaprzysięgły miłośnik mikro-podróży oraz turystyki krajowej. Ciągle przedkłada przeżywanie chwil nad ich rejestrowaniem czego żałuje kiedy przychodzi czas pisania. Pewniej czuje się na ziemi lub wodzie i niechętnie wsiada do samolotu. Trochę geek, trochę gadżeciarz, niepoprawny kofeinista alternatywny… W zasadzie „trochę” wszystkiego czego się da trochę.

Dodaj komentarz

Kliknij żeby dodać post

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.