fbpx
Trail stuff Sprzęt

(Polski) Wahoo ELEMNT ROAM komputer dla rowerowych włóczęgów

Sorry, this entry is only available in Polish.

komentarzy

 • Szkoda że jednak dalej mimo kolorowego ekranu mapy wyglądają średnio. Nazwy miast i ulic praktycznie nie ma w porównaniu do Gramina. Brakuje też w nawigacji szukanie celu po ulicy i miasta. Tak jak do mają typowe nawigacje. W Garminie 820,830, 1000, 1030 tak jest.

  • Wahoo dla mnie także nie jest nawigacją. Dlatego ELEMNT nie wyparł mojego (całkem leciwego już) eTrex 30. To nadal jest komputer rowerowy. I tak wyobrażam też sobie jego przeznaczenie – sprzęt dla ludzi, którzy wcześniej używali liczników i telefonów jako ich rozwinięcie. W tym kontekście funkcje nawigacyjne w ROAM wydają się ciekawym zwiększeniem funkcjonalności. Być może kiedyś powstanie nawigacyjny produkt Wahoo.

   • Wahoo Elemnt (Bolt czy ten większy) mają pod tym względem swoje ograniczenia, ale są one znane już przed zakupem. Rozwiązaniem jest skorzystanie z apki na telefon, ta od Wahoo pod względem wyznaczania tras jest dość kiepska, chyba, że lubimy jeździć “na azymut” bez patrzenia na jakość nawierzchni. Ale można użyć apki Komoot, która pod tym względem jest sporo lepsza.

    Oczywiście nadal Bolt nie przeliczy nam trasy, gdy z niej zjedziemy, choć mam wrażenie, że to tylko sztuczne ograniczenie narzucone przez producenta, bo przecież mogliby to dodać w oprogramowaniu.

    Niemniej korzystam z Bolta od kilku miesięcy i prócz kilku drobiazgów, jestem z niego zadowolony. Jeżdżę głównie po wcześniej ustalonych trasach, bo nie przepadam za niespodziankami, zwłaszcza gdy jadę akurat na rowerze z szosowymi oponami 🙂

Kliknij żeby dodać post

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.